Prevence osteoporózy

Pohyb

Základem prevence osteoporózy by měl být zdravý způsob života s dostatkem pohybu a s dostatečným příjmem vápníku a vitaminu D. Pravidelný pohyb přiměřený tělesnému stavu nejen zlepšuje kvalitu kosti, ale i svalovou sílu a pohybovou koordinaci, čím se předchází pádům s rizikem následných zlomenin. U žen po menopauze je vhodná pravidelná chůze cca 1 hodina denně, turistika v nenáročné krajině, cvičení bez švihů a doskoků, jízda na kole, plavání.

Sestava cvičení s využitím pružného pásu

Sestava cvičení s využitím pružného pásu Vám pomůže zlepšit držení těla a stav kostně-svalového systému. Doporučujeme fixaci pásu navíjením kolem hřbetu ruky a rozevření rukou. Počet opakování je individuální. Pro zachování správného držení těla a přesné provedení cviku doporučujeme cvičit před zrcadlem. V první fázi cviku doporučujeme počítat v rámci na 2 doby, ve 2. fázi pak na 4 doby.

Stáhněte si publikaci se sestavou

cviceni2  cviceni2 

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie dle podmínek zde.

Souhlasím Více informací